Ta schůzka se nikdy neodehrála, a ani datum nesouhlasí!

Před chvílí se na FB profilu Michala Haška objevilo kulervoucí prohlášení:

Ke schůzce v Lánech dne 26. října 2013 uvádíme následující:
Praha, 30. října 2013 – Doposud jsme respektovali společnou dohodu všech účastníků, že o tomto standardním politickém setkání levicových politiků s levicovým prezidentem nad výsledkem voleb nebudeme veřejně hovořit. Vzhledem k tomu, že jeden z účastníků tuto dohodu nedodržel, schůzku potvrzujeme. Kategoricky odmítáme jakoukoli interpretaci této schůzky jako údajné přípravy tzv. puče v ČSSD.
Současně jsme připraveni učinit vše proto, aby byla ČSSD úspěšná v nadcházejících povolebních vyjednáváních a sestavila stabilní a silnou vládu. Naším cílem je, aby vyjednávání o vládě a následnou případnou dohodu jednotně podpořilo všech 50 poslanců poslaneckého klubu.

Michal Hašek, Zdeněk Škromach, Jeroným Tejc, Jiří Zimola

Pro kontext jen připomenu včerejší zprávy: „Hašek, který byl v ČT s Chovancovými slovy konfrontován, na dotaz, co si o tom myslet, řekl. „Nevím, pozvěte si Chovance.“ Na otázku, zda trvá na svých slovech, že ke schůzce nedošlo a že na schůzce nebyl, dodal: „Já o žádné takové schůzce nevím“.“ Video prosím…

Takže úhrnem:

  • Prezident je přeci nadstranický, ne levicový. Nebo že bych něco přehlédl?
  • Na schůzce jsme se dohodli, že o ní nebudeme mluvit. Vůbec nic závažného jsme tam neprobírali, bylo to standardní setkání levicových politiků, takže to vůbec nestojí za řeč. A proto o tom nebudeme mluvit.
  • Když už se profláklo, že ta schůzka byla, a vy jste se nás přímo ptali, tak jsme to zatloukli. Logicky – vždyť byla zcela standardní.
  • Schůzka nikdy nebyla, nelžu!
  • A protože se našel zrádce a renegát, čepelem v tu zrádnou hruď, který konání standardní levicové schůzky potvrdil, tak ji potvrzujeme taky! Ale fakt se tam nic závadného neprobíralo! Kdyby jo, tak bysme vám to určitě řekli, čestný socanský!

Fakt chcete, aby tomuhle někdo uvěřil?

PS: