Stal jsem se, aniž bych to plánoval, jakýmsi „evangelizátorem“ pro Amazon Kindle v České republice. Některé tituly, co pro Kindle v češtině vycházejí, jsem buď pomáhal připravit, nebo jsem je alespoň inspiroval.

Stále opakuju vydavatelům, že si nechali ujet vlak a dnes místo dohonění fňukají, že na trhu se etablovala „cizácká“ čtečka. Fňukat budou tak dlouho, než Amazon otevře své vydavatelství i pro českou literaturu. Bohužel pro ně – Kindle jsou nejkvalitnější čtečky elektronických knih a mají v zádech obrovskou vydavatelskou firmu.

Doporučuju koupit Kindle přímo od výrobce, tj. od Amazonu. Čěští „přeprodejci“ nabízejí tyto čtečky za ceny leckdy o desítky procent vyšší, než na kolik vás vyjde Kindle při dovozu přímo od Amazonu, včetně poštovného a cla. Jejich tvrzení o tom, že nabízejí záruku a postarají se o reklamaci rozhodně nestojí za tolik peněz navíc, kolik si oni účtují. Koupit Kindle přímo od Amazonu je bezproblémové a reklamace mnohem snazší a rychlejší než s jakýmkoli českým prodejcem.