Stal jsem se, aniž bych to plánoval, jakýmsi „evangelizátorem“ pro Amazon Kindle v České republice. Některé tituly, co pro Kindle v češtině vycházejí, jsem buď pomáhal připravit, nebo jsem je alespoň inspiroval.

Stejně jsem se, neplánovaně, stal i propagátorem Kindle Fire. Tento tablet byl představen v září 2011, prodávat se začal v říjnu 2011 a s cenou 200 USD nasadil laťku hodně vysoko. Za $200 dostáváte tablet s Androidem, kvalitním ICS displejem, úhlopříčkou 7″, dvoujádrovým procesorem a 8GB paměti (pro aplikace a data cca 6). Tablet nemá možnost číst SD karty, nemá kameru ani GPS, ale to, co má, je vysoce kvalitní, a kdo kdy zažil levný čínský tablet „se vším všudy“, u kterého není možné ani pořádně ovládat zmršenou dotykovou obrazovku, ten vysokou HW kvalitu Fire ocení.

Díky kvalitnímu hardware a rychlému procesoru není problém na Fire hrát 3D akční hry nebo přehrávat video s HW akcelerací.

Pomohl jsem několika lidem dovézt Kindle Fire do ČR – Amazon jej zatím neprodává přímo, takže musíte využít například Shipito a nechat si jej přeposlat.  I s přeposláním vás vyjde na necelých 6000 Kč (podle kurzu dolaru), a stále je levnější než od jakéhokoli českého dodavatele. Amazon je pověstný bezproblémovou reklamací (a s troškou péče se lze snadno vyhnout dvojímu zdanění a clu). Doporučuji všem zájemcům koupit Kindle Fire přímo od Amazonu – pokud vám nedělá problémy angličtina, není důvod platit českým přeprodejcům stovky Kč navíc. Nezapomeňte – oni ho sem dovezli stejně jako ho sem dovezete vy, a „záruky“ nebo „servis“mohou nabídnout nanejvýš takové, jako má řadový zákazník u Amazonu, jen si počkáte, než reklamaci zpracuje prodejce.

Seznam mých článků o Kindle Fire:

Pokud potřebujete ohledně koupě Fire nebo jeho používání s něčím poradit, zkuste mi napsat.