Taková věc se mi včera stala… přišel na redakční adresu mail, jako odesilatel byla uvedená „Barča Nová“, barcanova@europe.com (!!! – europe.com je výborná doména) a v mailu byl text:

Ahoj, zrovna čtu Blesk.cz a zaujal mě tento článek: ht*p://www.blesk.cz/clanek/*******************.html

„pracovní oblečení“ na léto 😉

Zarazilo mě už to, že bych si tykal s někým, kdo si čte Blesk a posílá mi z něj zajímavý odkaz takovýmto způsobem. V článku byla navíc řeč o nějakých nových „módních“  kalhotkách pro dámy, tedy téma pro Zdroják jako dělané, že… a dole, pod tímhle zásadním sdělením, nebylo ani „Měj se“, ani „čau Barča“, ale bylo tam, cituji:

Sent by trial version of Atomic Mail Sender

Vida ji, Barču…

Pochlubil jsem se s úlovkem člověku z jiného média, a ten se zasmál hned dvakrát: Poprvé obsahu a podruhé když zjistil, že to má v redakční poště taky.

Přemýšlím kdo by to asi tak mohl poslat. Blesk ne, ten to nemá zapotřebí – že by dovozce oněch kalhotek? Podle komentářů u toho Bleskočlánku je v ČR snad jen jeden… Že by se snažil takhle oslovit servery, aby vydaly zprávičku o téhle píčovině (ehm, skoro doslova), co dováží, někde v rubrice Obskurity, a on tak měl reklamu zadarmo?

Zajímal by mě myšlenkový pochod toho marketéra, který to posílal. Jak dospěl k tomu, že „Barča Nová“, co posílá při čtení Blesku odkazy na redakční maily, bude důvěryhodnější než tisková zpráva?

Každopádně alespoň máme jméno pro tu stážistku, co jí odevšad vyhazujou, protože zakládá reklamní blogy a posílá podobné zprávy…