Pojďte mi vysvětlit, jak dělám, „racionálně vzato“, chybu.

Moje známá vždycky chtěla mít „něco od Apple“. Nakonec si koupila notebook od Apple, a bylo jí šumák, jaké má parametry a že za stejnou cenu mohla mít to a ono…

Z nějakého důvodu se mi vždycky líbily komunikátory BlackBerry. Měl jsem zafixováno, že to je stroj, který by se mi líbil. Snad i proto, že o něm nikdo nemívá potřebu dlouze mluvit a přesvědčovat ostatní, že to, co si (ti ostatní) koupili, je pitomost a určitě s tím poběží hned pozejtří zpátky do krámu. Nikdy jsem v takových diskusích neviděl nikoho s BlackBerry.

Lépe řečeno: Viděl, ale většinou to nebyli nějací flameristi a omezili se na věcné údaje a na psaní „Mně vyhovuje to a to tak a tak“. Měl bych na to teorii…

Osud mi teď přihrál do cesty BlackBerry Playbook. Je to stejně velké jako Kindle Fire, to je dobré. Má to „standardní výbavu“, to je ještě lepší. Přišel OS verze 2, prý velmi dobrý.

Koukám se na videa s Playbookem a je to na pohled „nudná placka“, ale mám takový pocit, že je mi sympatičtější než všichni Androidi dohromady, jak ovládáním, tak hardwarem. Že má dotažené některé detaily… A začínám být iracionální.

Proto prosím dlouhodobé příznivce RIM a/nebo majitele Playbooku, aby mi koupi rozmluvili! Díky.

(Ano, vypadá to, jako by mě nezajímal váš názor, že vy máte Tablet Jiné Značky, a jak je skvělý. A je to přesně tak. Pokud nemáte zkušenosti s Playbookem, jsou vaše připomínky irelevantní.)