Naznačoval jsem, že Zdroják v roce 2012 zažije výraznou změnu. Změna je tu, tak show me a little love!

S Internet Info, provozovatelem Zdrojáku, jsme se dohodli na ukončení spolupráce.

Když Martin Hassman před třemi (a něco) lety napsal, že pod hlavičkou Internet Infa začíná vycházet magazín o webových technologiích, popřál jsem mu (a celému magazínu) hodně zdaru a neprozřetelně slíbil článek. Netušil jsem, že za šest měsíců budu, obrazně řečeno, sedět na jeho židli. Teď je načase se zase zvednout a jít dál…

Na tomhle místě by měly být takové ty řeči o dlouhé plodné spolupráci v dělné atmosféře soudružského kolektivu. Ale nebudou. Zmíním výslovně jen Petra Krčmáře, který mi byl nejbližším de facto nadřízeným, a se kterým jsme se vždy domluvili a rozuměli si (dokonce jsme byli spolu i v Paříži, heč!) Petře, díky za skvělou spolupráci, bylo to fajn a zas někdy!

Neodcházím kvůli nějakým osobním sporům – s lidmi z IInfa jsem vycházel korektně. Odcházím hlavně proto, že se chci pohnout dál. Za rok mi bude čtyřicet, a nechci být ve čtyřiceti „redaktor nedělní přílohy linuxáckého magazínu„. Já vím, že vydavatel tak Zdroják nevnímal. Bohužel, vnímal jsem to tak já, a poslední dobou stále ostřeji. Velkou roli v mém rozhodnutí hrály právě podobné detaily. Třeba to, že Zdroják je stále subdoména Roota, a po třech letech bylo jasné, že na poddoméně zůstane, zatímco jiné weby vznikaly rovnou „na svém“. Beru to jako jednu z několika proher, věcí, které jsem se Zdrojákem nedokázal dotáhnout podle svých představ.

Nazvěme to klidně „ješitností“ nebo „ambicemi“. 

Co bude dál se Zdrojákem? Teď nevíme (my = IInfo + já). O dalším osudu Zdrojáku budeme ještě přemýšlet, máme na to čas, ale dá se očekávat, že výsledkem bude přinejmenším omezení provozu; vyloučené není ani uzavření Zdrojáku, ani jeho pokračování pod mým vedením, ovšem s výrazně proměněnou koncepcí… Vše je otevřené.

Pokud se tedy nestane něco zvláštního. Třeba že by komentátoři, co mi nadávali za obsah, přišli s vlastní nabídkou programátorského magazínu… (To byla ode mne ošklivá a ubohá poznámka, fuj, hamba mi!)

Jak říkám: Uvidíme!

A co budu dál dělat já?

To se (doufám, že brzy) dozvíme!

Očekávám nabídky, vážení…**
**