Prokrastinační placku od Apple mám doma už nějaký ten pátek, takže se postupem času ukázalo, k čemu ji používám. Je tam totiž jedna aplikace, co jinde nemám! Totiž Flipboard. (Na všechno ostatní mám Playbook.)

Zatímco weby jsou plné nejrůznějších „alternativ k Flipboardu“ pro Androidy a kde co, tak já upřímně říkám, že to alternativy nejsou. Flipboard totiž umí několik věcí, které na něm oceňuju a které jsou „killer fýčr“. Totiž:

  1. Dobře vypadá a dobře se s ním pracuje. Počet informací na jednu stránku je přiměřený.
  2. Informace jsou pěkně prezentované – většinou s obrázkem ačitelným písmem.
  3. Flipboard bere data jak z RSS, tak z Twitteru nebo Redditu.
  4. Dokáže předat GReaderu a dalším informace o tom, co jsem si označil a co jsem si přečetl.
  5. Dokáže informace snadno poslat mailem nebo tweetnout.

Tyto body jsou pro mě zásadní, a v téhle kombinaci jsem je nenašel nikde jinde, u žádné jiné aplikace. Takže: Ne, Flipboard pro mne alternativu nemá. A ano, nebýt Flipboardu, leží iPad ve skříni a tahám ho jen na testy.

Říkám si ale, že to je stejně zvláštní – vždyť by takovou aplikaci nemělo být těžké převést do webové podoby (sorry, GReadere a spol., ale to vaše nejsou prezentované informace, to je výpis z tiskárny). Nemusela by mít ani kewl otáčení stránek, hýml… Článek s náhledem, vyřešené sdílení, vyřešené „like“. Různé „alternativy“ nemají to či ono, ale bohužel – můj seznam je „must have“, neexistuje, že by třeba nebyla možnost retweetu nebo poslání mailem.

Takže hledám takovou aplikaci. Primární účel je ten, že sbírám informace z různých pramenů, a určitý výběr posílám dál různými kanály. Flipboard to umožňuje bez velkého zdržování a nutnosti klikat kvůli každé pitomině na nějaká kůl tlačítka…

Máte vhodnou alternativu? A rovnou říkám, že tyhle alternativy pro Flipboard jsou pro mne na prd, jedna jako druhá.

Ideálně webová aplikace, desktopová, nebo pro Android.

A jestli o ničem nevíte, ale hledali jste nápad, co udělat, tak rovnou dodám, že jsem do takové aplikace ochoten investovat 199 Kč / 9.99 USD. Pokud bude úžasná, tak až dvojnásobek.