Minule jsem psal o „radosti z práce, která k něčemu byla„. Raduju se dál, ale cítím, že zas nějako práce převažuje nad zábavou, že toho mám, lidově řečeno, plný Ray-Bany.

Když ponechám stranou věci „do práce“ (tedy IInfo), tak co tu máme dál? Dodělat jeden web pro milovníky osmibitových procesorů. Zatím tedy pro Z80, ale bude i 6502 a pak časem další… Taky musím naprogramovat a odladit jednu zajímavou úlohu pro Nanode (takové Arduino se síťovou kartou v jednom). Udělat specifický JS engine pro (*zatím nebudu zmiňovat podrobnosti*). Sepsat osnovu a hrubý nástin knížky. Připravit a odladit příklady do té knihy. Připravit si materiál pro sérii o herních knihovnách. Napsat tu knihu (200NS). No a to už máme pomalu únor, takže taky „zrevidovat výukové materiály a připravit se na nový semestr“.

Kurňa, a kde je rodina? Kde je volný čas?

Zjistil jsem, že „jen tak si ležet u televize“ je naprosto nehorázný luxus. Po pravdě řečeno jsem taky zjistil, že jet z Jižní Výspy kamkoli po republice na nějaké „setkání“ (potlachy, konference, barcampy, watevr…) představuje sice odpočinkový čas – ale hlavně ve vlaku, kdy si můžu přečíst štos Literárních novin a časopisů a knížky na recenzi… oh wait, nejsou „knížky na recenzi“ zase práce?

Relaxuju u počítačových her… a nejhorší na tom je, ž jsem se při plnění questu v Oblivionu přistihl, že si u toho v duchu sumíruju články na příští týden, že rozmýšlím knihu a že přemýšlím, co vše by mělo v tom JS engine být. Tak proč ne, hraju to už asi počtvrté, tak co bych si nepopřemýšlel – ale krucinál, kde je ten odpočinek?

PS: Taky jsem psal o Crysis, Battlefieldu 3 a Zaklínači (o tom zrovna včera). A kdybyste se divili, proč nepíšu o multiplayeru, tak to je proto, že multiplajer neplaju!