… a taky „Kindle za lidovku“. Tedy „za lidovku“ je obojí, jak tablet za 199, tak Kindle za 79 (v dolarech, prosím).

Kindle Fire je „něco-jako-tablet“ s dotykovým displejem, bez kamery a bez mikrofonu, s připojením přes WiFi (3G prosím ani náhodou). Fire by měl mít dvoujádrový procesor. Úhlopříčka sedm palců (multi-touch display with IPS (in-plane switching) technology and anti-reflective treatment, 1024 x 600 pixel resolution at 169 ppi, 16 million colors). Interní paměť 8GB. Podle parametrů a popisu to vypadá v první řadě jako „tablet-like“ klient pro Amazon Cloud Storage, nikoli jako tablet pro běžné použití. Těžiště totiž podle všeho spočívá ve využití před několika dny oznámené služby Instant Video.**
**

Předprodej má začít dnes (ještě na stránkách není) Předprodej Kindle Fire už začal, zboží bude expedováno po patnáctém listopadu. Nepříjemná zpráva: Je US-only. (Ale vy už jistě víte, jak na to se Shipito a spol!)

Dotykový Kindle Touch (tedy čtečka s dotykovým displejem) konečně uleví lidem, co měli tendenci šmudlat prstem po displeji toho mého, budou si moci listovat stránkami přímo prstem. Kindle Touch bude za „dotovaných“ 99 USD (bez reklamních screensaverů za 139) a slibuje i verzi 3G (149, resp. 189 USD). Předobjednávka, prosím: Kindle Touch, Kindle Touch 3G (expedice po 21. listopadu, rovněž Shipito-only).

Varianta „Kindle bez klávesnice„, pouze s několika tlačítky a joystickem, je k dostání za 79/109 USD (s reklamami / bez reklam) a verze bez reklam (dražší) není US-only!

Poznámka ohledně AWS: zaujal mě Silk – způsob, jakým cloud optimalizuje obsah pro mobily. „Když se díváte na třímegový obrázek na WVGA displeji, cloud vám ji pošle zmenšenou“.

Jak reportovala média: