Prý jestli přijdu na warmup párty. Ale jo, asi tedy jo. 

A tak jsem se dneska díval, kde to vlastně je, a všiml jsem si toho, že mám potvrdit účast na Facebooku. COŽE? To jako není jiná možnost než potvrdit svou účast na Facebooku? A pokud ji nepotvrdím, tak nebudu vpuštěn?

Rozpálen k bodu varu (svět se mě včera a dneska snaží intenzivně vytočit; asi erekce na sumci) jsem se tedy rozhodl, že svou účast na té hyperkokotině (myslím Facebook) potvrdím. Z pokusů s API mi tu zůstal jeden FB účet – ano, to je ten, kde je napsáno, že je můj, ale že ho nepoužívám, aby lidi neposílali žádosti o přátelství, a kam poslalo, když jsem na to tuhle koukal, žádost asi pět lidí – tak jsem si řekl, že ho použiju.

Jméno a heslo mám uložené, takže se tedy přihlásím k účtu:

Fb1

</p>

Hm, aha, vida… Sice jsem si „pretty šůr“, že jsou heslo i mail správné, ale co, dáme to s tím obnovením hesla

Fb2

</p>

Fajn, objevil se standardní formulář, kam jsem zadal svůj mail:

Fb3

a odeslal. Po odeslání na mne vyběhlo hlášení „Špatně přepsaný text“

Fb4

Jakej text? Asi captcha. A kde zas ta je? Až pak, v nouzi nejvyšší, nalézám odkaz „Máte už potvrzovací kód?“ Tak třeba tam…

Fb5

</p>

Nemám! Nemám! Nic jste mi nezaslali, nikam!

A tak to, milé děti, bylo ve třech prohlížečích v rozmezí půl hodiny. Čímž jen tak zlehka vysvětluju ten svůj tweet o „píčovině s UX rejžáku“.

Milí pořadatelé různých akcí, píšu to tu podruhé – a naposledy: Pokud chcete, abych na nějakou akci přišel a abych potvrdil účast, tak mi dejte možnost udělat to jako příčetný člověk.

Pokud si někdo myslí, že všichni jsou na FB, budou na FB a musí být na FB, tak uvažuje, s prominutím, jako geekot (či geecha, abych byl genderově korektní).

Doprdele už!