(Toho v nadpisu se nelekejte, to je moje souhrnné označení pro celý tenhle systém).

Nejčastější otázka je cena. „Kolik budu platit?“ Je to pochopitelné, a pro mne to je docela těžký pricingový problém 🙂

Chci, abyste nemuseli platit horentní sumy za full service. Nebudu a ani nemohu poskytovat servis 24/7. Zároveň nechci nahonit spoustu uživatelů a z nich rejžovat, protože takové množství by bylo nemožné spravovat.

Cenu skládám ze dvou částí: z mojí práce a z toho, co já zaplatím hostingu. A to, kolik platím hostingu, záleží na tom, kolik dat si u nich ukládáme. Čím víc dat, tím víc peněz. 🙂 Naštěstí se to rozloží na víc lidí.

Stojím před problémem, jak správně nastavit „cenu svojí práce“. Na Bloguje to byl fulltime job, ale tam taky bylo 15.000 lidí. Teď vás bude okolo padesáti. Zároveň beru v potaz, že všichni přicházíte ze situace, kdy „bylo všechno zadarmo, a když něco nebylo, tak jsme jim vynadali„. Takže nasadit nějakou vysokou částku by byl nesmysl.

Tak už to vybal a řekni: Kolik?

Ještě chviličku. Co za ty peníze dostanete?

 • prostor na serveru (ten poskytuje Ignum ve svém cloudu, a ten musím platit) – podle testů je velmi stabilní a výpadky jsou zřídkavé. Je dimenzován na velké zátěže, tak uvidíme 🙂
 • instalaci systému WordPress. Zařídím já.
 • pravidelnou aktualizaci WordPressu. Zařídím já.
 • Jednorázové přenesení zálohy, úvodní nastavení blogu a nějaká drobná pomoc s rozjezdem.
 • Případné rozšíření o další funkce (nainstalování pluginu apod.)

V ceně nejsou žádné konzultace, non-stop servis ani nic podobného. Starám se o to po technické stránce, tj. aby to fungovalo. Veškeré rady, jak udělat to či ono, najdete na webu. Mně pak pouze řekněte, co byste chtěli doinstalovat.

Samozřejmě, když budete chtít s něčím pomoct nebo poradit a napíšete mi, tak vám hlavu neutrhnu. Jen, prosím, počítejte s tím, že mohu být pryč, takže vám odpovím třeba až za několik dní.

Tak co a jak teda, a za kolik?

Přenesení zálohy a úvodní nastavení je bezplatné. Pak se můžete vesele seznamovat a sžívat se systémem – řekněme týden, to je dostatečně dlouhá doba na to, abyste zjistili, jak to celé funguje a jak se vám to líbí nebo nelíbí. A když se vám to bude líbit, tak můžeme pokračovat fakturou.

Okamžitě řekni kolik!!!

Fajn. 600 – 1000 Kč za rok. Cena je konečná, protože nejsem plátcem DPH. Platí se vždy na rok a předem. Kolik zaplatíte přesně vy vám předem říct nemohu. Cena se bude odvíjet od velikosti zálohy (XML) v megabajtech zaokrouhlených nahoru:

 • 0 – 9 MB … 600 Kč
 • 10 – 20 MB … 700 Kč
 • 20 – 30 MB … 800 Kč
 • 30 -40 MB … 900 Kč
 • nad 40 MB  … 1000 Kč

Pokud jste s takovým cenovým rozmezím srozuměni, můžete se vrhnout na Le Formulář: Formulář pro přenos blogu.

Pokud máte nějaké speciální přání nebo dotazy, využijte komentáře nebo mailu. Třeba:

 • „Jsem technický antitalent a mám strach, že si tam něco rozbiju a nebudu vědět jak na to. Jsi ochoten udělat nějaké složitější úpravy a opravy, když ti zaplatím práci navíc?“ – Ano
 • „Můžeš přenést mou starou šablonu z Bloguje?“ – Ne, ale hledám lidi, co by to dokázali
 • „Když se po tom týdnu rozhodnu, že se mi to nelíbí a že jdu na Blogspot, dáš mi s sebou tu upravenou zálohu?“ – No, sorry, ale v tomhle případě bych ji asi zaplatit chtěl, protože s tou je nejvíc práce.