Jako první zmigroval na nový systém známý Ostravak Ostravski – a byla to opravdová zatěžkávací zkouška. // AKTUALIZOVÁNO

Ostravakuv blog není třeba představovat – Ostravak se stal svého času fenoménem, a je jím dodneška. Vydal několik knih a jeho deník byl jedním z nejnavštěvovanějších na Bloguje – téměř erbovní.

Dohodli jsme se původně na statické záloze, ale z Ostravy neustále zaznívalo temné mručení, že by občas ještě něco nadřystal. Tak jsme se dohodli a přesun jeho blogu byl zkouškou celého systému.

Líp jsem si vybrat nemohl. Ostravak si totiž pořídil i vlastní doménu (takže jsme odzkoušeli provoz na vlastní doméně), a za ta léta nastřádal 281 článků a 28.738 komentářů. (Koukám se do systému, a jen na poslední stránce je to u každého článku aspoň 400 komentářů. Dva články mají dokonce přes 1300 komentářů každý!)

Záloha k přenosu měla 28 MB.

Exportování z Bloguje, příprava souborů, jejich rozdělení (28 MB prostě systém nenaimportuje najednou) a importování do nového zabralo asi tři hodiny.

Ostravak si zatím vybral šablonu, která se mu líbila, já mu ji nahrál do systému a nechal jsem ho, ať si ji přizpůsobí – ať si řekne, kde co bude…

No a po tom všem a po doladění drobnosti (video z YouTube) funguje nový Ostravak, v novém a na novém.

Zde je, prosím, nový Denik Ostravaka.

A já si jdu dát zaslouženého panáka. Všechny ostatní blogy už budou jenom jednodušší 🙂 Snad jen Šumavák se těmhle počtům bude blížit…

Aktualizace: Pche, Šumavák. Taková Modona! 30MB záloha, 2.000 příspěvků, 30.000 komentářů… Bohužel po importu jejího blogu brutálně spadnul výkon i Ostravakovi. Takže pro velký úspěch si po poladění hostingu, twadá, dám celý ten import znovu! Jupí!