Po úspěchu, který jsem sklidil, když jsem prezentoval agrotechnické lhůty vojtěšky baletem a pantomimou, pokračuju prezentací lidského neštěstí parodickou povídkou.

Mezihvězdný kapitán Dirk Marmeláda se právě vítězoslavně opřel v křesle. Věděl, že nejmocnější bitevní počítač celého Zaxxanského impéria byl právě poražen jeho důvtipem. Logický paradox, pomyslel si. Ten starý a jednoduchý trik, zmást počítač paradoxem, dát mu dvě protichůdné myšlenky, obě stejně validní, a nechat ho, aby se rozhodnul. Nikdy to nedokáže!

Hi hi hi, zasmál se nerd hlubokým nerdím smíchem důvtipu kapitána Marmelády a odložil na chvíli knihu. Bylo načase podívat se, jestli se na internetu někdo nemýlí. Nerd prozkoumal několik oblíbených serverů a našel jen jediný článek, zato z jeho oboru. Něco o webdesignu, nějakých deset tipů, jak oživit stránky.

Nerd samozřejmě věděl, jak mají vypadat stránky a že nic je neoživí tak jako hvězdičky na pozadí a animovaný GIF, ale bohužel byl zaměstnán jako kodér, webdesignér a programátor v jedné osobě a jeho nadřízení chtěli, aby ty stránky</a> byly graficky zajímavější. Hluboce vzdychl a četl ty tipy, o kterých tušil, že to bude snůška nesmyslů pro změkčilce. A taky že jo – hned druhý bod: Oživte stránku různými typy písma… Pche! Co to je za nesmysl? Nebo ten třetí: Nepoužívejte mnoho typů písma.**
**

Moment. Cože? Bod dvě – použijte více typů písma, bod 3 – nepoužívejte mnoho typů písma…? Vždyť ten autor je naprostý idiot, ty jeho body si navzájem odporují!

Nerd roloval stránkou dolů, kde tušil, že najde formulář pro přidání komentáře, a hlavou mu běželo: Ach, ti lidé jsou TAK HLOUPÍ! Jojo, kdo to neumí, ten o tom píše! Vždyť autor je ještě pitomější než ten zaxxanský počítač – nejen že udělal paradox, ale ani mu to NEDOŠLO, že si protiřečí!

Naprosto nepoužitelné rady! Ale naprosto! Kdyby autor rozuměl tomu, o čem píše, tak napíše přesný počet fontů, co se má na stránce použít. Takovéhle neurčité a vágně formulované doporučení není pro nikoho užitečné!

Internet byl konečně v rovnováze, omyl byl odhalen a označen. Nerd vzal opět knihu do ruky.

Na každou otázku existuje jednoznačná odpověď, a pokud ne, tak se tazatel mýlí!