„Čtení k ranní kávě“ o starých počítačích, hrách a vůbec všem tom, co se na eBay prodává v rubrice Computers – Vintage.

Když jsem zavíral Ostoweb, dal jsem k dispozici zdroje, které sleduju. Nejsou to samosebou všechny, sleduju i jiné, například elektronické a herní. A ano, mám rád staré počítače (už jsem o tom psal), povzbuzené moderní technikou, třeba takový V6Z80P je moc krásný kousek retrohardware přesně v tom stylu, co mám rád. Nejsem moc na renovace starého hardwaru, ani mě nebaví stavět přesné repliky starých počítačů, ale PMD, postavené na Atmelu AVR, to považuju za nápad přesně z rodu těch, co mi konvenují.

Ostatně, kdo jiný než čistý blázen nebo milovník retra by dneska programoval assembler a emulátor osmibitů v JavaScriptu, že? Svoji retrolásku mám podepřenou ještě tím, že si spoustu věcí z osmibitové doby pamatuju. Dokonce bych někde našel i raný pokus o převod Manic Minera do JavaScriptu – úmyslně píšu „převod“, protože jsem neudělal ani „pure JS“ verzi, ani nespouštím v emulátoru ZX Spectra, ale přepsal jsem algoritmy původního Manica do JS. Nedopsal jsem, nebyl pak čas.

Ale proč o tom točím: Sledge, autor jednoho z retroblogů, spustil Retropolis. Retroweb s retročlánky, kde retromilovníci retroklikají na retroodkazy, nebo tak něco. Vskutečnosti agregátor článků z webů, kde se o retroelektronice a hrách píše. Pokud máte podobné sklony jako já (teď myslím to retro), tak doporučuju vaší pozornosti.

Retropolis.