Lidi, nevím jak to přesně říct, ale říct to musím…

Já se dostal k počítačům od katalogu TTL a MOS součástek. Od blikače s MH7400. Přes klopné obvody a multiplexery. Od žárovky, zapojené drátem k baterce. Pro mne je počítač hlavně mikroelektronické zařízení a vnímám ho nikoli od konce, od té „lidské“ části, ale od začátku: Od procesorů a sběrnic.

Nejoblíbenější disciplínou programování pro mne bylo programování systémů, kde na jedné straně leží nehybný hardware a na druhé straně je programátor s překladačem C – a do prostoru mezi ně se vrtám já. Psaní správy paměti a dispečerů je opravdová intelektuální výzva, která mě baví (čímž se mimochodem vysvětluje, proč nechci vyvíjet weby v PHP).

Co z toho plyne? Inu to, že jsem nastaven v módu „hardcore IT“.

Takže až mi budete příště vyprávět své zážitky čerstvého switchera, tak se nedivte, že vám nerozumím. Opravdu neocením „intuitivní ovládání“ ani „skvělou grafiku UI“. Já vaše nadšení z těchto věcí vnímám, možná ho dokážu i trochu pochopit (racionálně), ale nemohu ho sdílet (ne že bych nechtěl, ale nejsem k tomu uzpůsoben). Prosím, mějte to na paměti, než si řeknete, že se se mnou o své nadšení podělíte. A to jako fakt dík!