Ve 13:59 bych si na pravici nevsadil ani pětník.

Ve 14:01 mi spadla čelist: SC&C predikovala 20 % pro ČSSD, 20 pro ODS, 17 pro TOP09, komunisti a John po 11… Ne, ta čísla musí být zatížena obrovskou chybou…! Bohuslav Sobotka věří, že ČSSD dosáhne třiceti procent, i předvolební průzkumy hovořily stejně.

Ve 14:30 ukazovaly první součty, že pravdu bude mít Sobotka.

Po třech hodinách měli statistici nadpoloviční většinu hlasů sečtenou. Velké obvody, města apod. výsledky poměrně podstatně posunuly. 

V šest večer měla ČSSD 22 %, ODS 20, Top 17, komunisti přes 11, John těsně pod 11. Zelení zůstali mimo a Liška rezignoval. Zemanovci zůstali mimo a Zeman rezignoval. KDU-ČSL se do Parlamentu nedostala a Svoboda rezignoval.

Příznivci Svobodných byli před volbami velmi hlasití a hluční, ve dvě hodiny komentovali exit poll jako „epic fail“, a nakonec se ukázalo, že Svobodní mají ještě míň než piráti.

Voliči preferenčními hlasy vyšoupli Langera a prý i lidovce „menšího než malé množství“ Severu.

John deklaruje, že Věci veřejné směřují doprava a že koalice s ČSSD nepřichází v úvahu, protože by byla podporována komunisty.

V půl sedmé se objevily zprávy, že rezignoval Paroubek. Jaroslav Tvrdík to popřel. To vypadalo nadějně.

Po sedmé se v televizi objevil David Rath a důrazně popřel, že by Paroubek rezignoval. Prý na grémiu o něčem takovém nepadlo ani slovo. Když to dementoval i Rath, vypadalo to ještě nadějněji.

Po půl osmé vystoupil Paroubek s – na jeho poměry – neobyčejně poraženeckým projevem. Podivil se, čím to je, že výsledky byly o tolik jiné než předvolební průzkumy. Na konci oznámil, že do deseti dnů rezignuje.

Tak si to shrňme: Zelení mizí, lidovci mizí, komunisti až čtvrtí, Paroubek rezignuje, případná středopravá koalice by měla v Parlamentu okolo 118 křesel… Vláda byla předběžně nazvána vládou rozpočtové kázně.

Čekal jsem, že dvacet let po Listopadu bude nějaká poměrně razantní změna… ale tohle? Ani ve snu! Během šesti hodin se očekávaný debakl proměnil v opatrnou naději. Tyhle volby byly skvělé! Dramatické, samý zvrat a na konci takový výsledek…