Německý Amazon opět zlevnil tablet Kindle Fire HD, pořídíte ho teď ve slevové akci za 3.500 Kč. A pokud jste milovníci gadgetů a nechce se vám čekat na Chromecast oficiálně pro ČR, kupte si ho za 2000 taky tam.

Kindle Fire byl cenově velmi výhodný tablet s Androidím systémem, který šlo celkem snadno přeflashovat na „opravdový Android“. Verze HD má, jak název napovídá, vyšší rozlišení (1280×800), IPS displej a rychlý procesor, takže můžete koupit špičkový tablet za cenu, za kterou se prodávají vrzající plastové čínské werky s Androidem. Nákup na německém Amazonu je bez dalších daní a k poslání do ČR můžete využít třeba Mailboxde.

Mailboxde funguje stejně jako Shipito, tj. dostanete virtuální adresu v Žitavě, a odsud se zboží přeposílá. Výhoda je, že neplatíte clo a DPH (je to v rámci EU). Web je velmi nepřehledný, ale nakonec se v něm člověk vyzná a ten účet si zařídí. Pěkné věc: přijde vám registrační mail, a v něm je popsané, jak máte svou adresu zadat do Amazon.de, včetně německých popisků, přesně co do které kolonky…

A když už budete v těch nákupech – můžete si přihodit Chromecast, což je vlastně takové „IPTV pro chudé“ (viz recenze na IHNEDu). Za 2000 Kč, no nekupte to?!