Dnes LAAR, a.s., provozovatel blogovacího systému Bloguje.cz, oznámil ukončení provozu serveru Bloguje.cz. Z historických důvodů proto činím tuto nabídku: Převezmu Bloguje.cz tak jak je se vším všudy a budu jej dále provozovat na svoje náklady.

Součástí mého plánu je další provozování serveru jako veřejného blogovacího prostoru, a zachování veškerého existujícího obsahu, spolu s rozsáhlou modernizací celého systému.

Říkejme tomu nostalgie, ale skutečnost je taková, že mám celkem přesnou představu o tom, jak Bloguje opět revitalizovat a rozvinout. Ostatně už jsem to jednou udělal… 🙂  (Pro ty, co nechápou narážku – Bloguje jsem vytvořil a několik let vedl.) Navíc Bloguje znám zevnitř, znám ho od začátků, takže při vší skromnosti – asi není v ČR vhodnější kandidát… 😉

PS: Díky všem  za vyjádřenou podporu (Adamm, Radim Hasalík, všem z Twitteru atd.) a za nabídnutou pomoc (Berkofff, Cody atd.)!

PPS: Další a další lidé vyjadřují podporu téhle akci. Nabízejí zajištění provozu serverů, nabízejí programování… Všem moc děkuji za podporu a doufám, že to pomůže přesvědčit provozovatele, že moje nabídka je myšlená vážně a má smysl!

AKTUALIZACE 16.5, 13:20: Provozovatel na moje maily s nabídkou neodpověděl, na SMS nereaguje, telefon nezvedá, na vzkazy nereflektuje. (To byl taky důvod, proč jsem nabídku nakonec udělal i veřejnou.) Dnes mu zavolal kolega z jiného telefonu, podařilo se mu s provozovatelem mluvit a získat odpověď. Vyjádření provozovatele k této nabídce je ve stručnosti takové, že máme poslat mailem nabídku (!), ale že „postoj LAARu je jasně vyjádřen v prohlášení, které vyšlo, a nehodlají na něm nic měnit„.

Pro případ, že by provozovatel svůj názor třeba přehodnotil: Moje nabídka stále platí.