aneb Intošův průvodce bulvárem pro ty, co si chtějí tuhle posu udržet, ale přesto by rádi věděli, oč vlastně jde.

Samosebou každý má právo být intelektuálně povýšen a říkat, že ho bulvár nezajímá. Dokonce má právo se o něj opravdu nezajímat. Ale přiznejme si to, bratři a sestry intelektuální poséři: když se naše okolí baví o Ornellách a Ivetách, tak sice víme, že máme ohrnout nos, ale přesto bychom rádi věděli, nad čím vlastně ten nos ohrnujeme. Do Blesku s tím nepůjdeme, ve vegetariánské jídelně Dhabba, kam chodíme místo hospody, se to taky nedozvíme… Naštěstí jsem se obětoval a připravil stručný kurz, takového „průvodce podsvětím“. Po jeho absolvování budete moci nejen ohrnout nos a říct „to mě nezajímá“, ale budete i tušit, o co vlastně jde, takže vaše pohrdání bude autentičtější. (Navíc budete chápat, o čem je tenhle hejt!)

Ab ovo: Televizi Nova znáte všichni. Před drahnými lety vymysleli, že budou dávat pořad, co se bude zabývat „celebritami“. To znamená – dáme tam Káju na večírku, podíváme se, co Jiřinka upekla, a vyplníme to záběrama z akcí, kde to bude vypadat, jak se smetánka dobře baví a Sagvan (těm dříve narozeným netřeba představovat, ty mladší netřeba děsit) řekne něco na kameru. Tam zároveň natlačíme ksichty, co točíme furt dokola na obrazovce, tím posílíme jejich celebritální status, takže je to win-win…

Šéfkou tohodle projektu se stala Lenka Hornová. Tohle jméno si nemusíte pamatovat, i když o kus níž uvidíte její fotku. Ta sestavila tým „reportérek“, které vyrážely za „reportážemi ze života smetánky“. Holky se na večírcích bavily, s celebritama si tykaly, byly mladé, potřebovaly peníze, a čím byly vyzývavější, tím líp.

Mezi nima figurovala jakási Gábina Partyšová, a tohle jméno si pamatujte. Ta stvořila svoje „alter ego“, jako že „sestru“, co žije nevázaným večírkovým životem – tuším že jí říkali Rebeka. Tohle kamukery vydrželo tak rok, jestli dobře pamatuju, pak to prolátli, ale důležitý byl ten moment, kdy se z týmu rozhoďnožek Lenky Hornové stal nikoli pozorovatel života celebrit, ale objekt celebritního pořadu. Proč ne – byly dost nestoudné, jejich „veselé vylomeniny“ dokázaly zaplnit stránky bulváru, tak jupí, sem s nimi!

Tahle Partyšová si vzala nějakého Koktu. Podnikatele (ale to je nic neříkající bulvární označení pro „necelebritu“. Svět mimo celebrity se v bulváru dělí na dva druhy lidí: buď „podnikatel“ – to jsou ti, co s celebritama spěj, tudíž mají, dle bulvární logiky, asi prachy, nebo plebs – a to jsou ti, co prachy nemají, tak ten škvár jen čtou). Kokta vypadá trošku jako Pomeje (to je další celebritka, ale o té zas někdy jindy). No a hen tenhle Kokta se spustil s kýmsi, kdo se jmenuje Ornella Štiková.

Ornella Štiková se odmala pohybovala mezi předními umělci a váženými lidmi z diplomatických služeb-jak už jí to rodiče předurčili. Jako malá holčička si zahrála v pořadu Kouzelná škola společně s Dadou Patrasovou a po této zkušenosti se dala na balet. Byla přijata na státní baletní konzervatoř, kde se zaměřila právě na balet a později i na step. Po nějakém čase se musela společně se svojí rodinou odstěhovat do Washingtonu DC a pak i do Moskvy. To vše jí dalo znalost angličtiny a mnoho zkušeností kolem uměleckého světa. Po příjezdu zpět do rodné Prahy se Ornella dala na dráhu modelky. (z webu Osobnosti.cz – Ornella Štiková)

Takže modelka. Pan Kokta ji, jak se říká, obtěžkal, a Ornella přišla do bulváru a prohlásila: „Čekám s Koktou dítě!“ Bulvár, dle očekávání, zareagoval, palcové titulky „Kokto, s kým spíš?“, „Gábino, tahle nosí Koktovo dítě!“ proběhly a bulvár náhle zjistil, že Ornella bude vhodná „celebrita“, protože splňuje hned několik požadavků:

  • Má docela výrazné jméno, takže když napíšou Ornella, bude každý vědět
  • Má matku, která je ještě výraznější figura než Ornella
  • Tyhle dvě spolu tvoří tandem jak z panoptika
  • Jsou ochotné se objevit na jakémkoli večírku v extrémně nevkusném oblečení
  • Jsou ochotné (obě) ob den něco žbleptnout pro bulvár
  • Jsou (obě) dostatečně nestoudné

Tlamiczka to shrnula obrázkem. Ta paní není Ornella, to je Lenka Hornová.

Ptáte se: Cože? Takže nějaká neznámá **\** roztáhla nohy nějakému ***\**, který je „celebrita“ proto, že si vzal nějakou ***, která je „celebrita“ díky tomu, že chlastala na večírcích, a teď tím bulvár už bůhví jak dlouho žije?

Odpověď je: Jo, přesně tak! A nejen to – dotyčná se dokonce veřejně vyjadřuje tiskem ke kdečemu (takový Okamura), a jestli se vám i tohleto zdá stále málo adrenalinové, tak vězte, že vycházejí třeba články „Ornella bude zanedlouho rodit. Ukažme si, co významného se jí za poslední dobu událo.“ (Nekecám!)

Vítejte ve světě dolních deseti milionů.

PS: To dítě se bude jmenovat Quentin Kokta (připomíná David G., specialista na život celebrit)!

PPS: Ještě před Koktou prý Ornellu pigloval – wait for it – Tomio Okamura! Ten to ovšem popírá a tvrdí, že Ornella měla poměr jen s jeho kreditní kartou. Teď to do sebe celé krásně zapadlo! Brrr!_
_